Top
Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk

„Le Petit Palais“ – Луксузна вила на Француските Алпи која има базен и дискотека

Le Petit Palais“ се наоѓа на Француските Алпи, во непосредна близина на една од најдобрите скијачки патеки.

Во склоп на „Малата палата“ има голема и убаво уредена соба за дневен престој, неколку спални соби со одделни бањи, голем базен со сауна и мини-спа, теретана, салон за убавина, винарија со бар во кој се служат висококвалитетни француски вина, но и одлично опремена дискотека.

Нејзината вкупна површина изнесува 1.700 метри квадратни, проектирани за задоволување на потребите на 15 луѓе.

За нејзина реализација биле потрошени неверојатни 60 милиони евра, а сопствениците ја издаваат за 100.000 до 240.000 евра неделно, во зависност од сезоната. Во цената е вклучен личен готвач и стилист.

Дефинитивно, оваа вила ги поместува границите кои го дефинираат луксузот.

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-2

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-3

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-4

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-5

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-6

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-7

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-8

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-9

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-100

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-101

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-12

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-13

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-15

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-16

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-19

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-20

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-21

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-22

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-23

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-24

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-25

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-26

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-27

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-28

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-29

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-30

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-31

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-32

Luksuzna-vila-na-Francuskite-Alpi-iLike-mk-33
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>