Top
stan_zolta_boja_

Дом од 1920-та освежен со топли нијанси на жолта боја

Жолтата боја е дефинитивно најпозитивната и најзабавна боја, но ретко кој се одлучил да ја искористи како главен тон во ентериерот на својот дом. Lookofsky Architecture се погрижиле за новиот изглед на овој прекрасен дом во Стокхолм, Шведска. Се наоѓа во зграда која датира од 1920-та година и има површина од 80 метри квадратни. Жолтите нијанси кои се водечки во реновирањето, во комбинација со дрвените површини го прават весел, топол дом, а истовремено му даваат специфичен изглед.

stan_zolta_boja_1

stan_zolta_boja_2

stan_zolta_boja_6

stan_zolta_boja_5

stan_zolta_boja_9

stan_zolta_boja_3

stan_zolta_boja_4

stan_zolta_boja_7

stan_zolta_boja_8

stan_zolta_boja_10
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>