Top
Living-Room-Caffee-iLike-mk-F

„Дневна соба“ – Мало кафуле со топол ентериер во Ријека

На една мала уличка во преубавата Ријека неодамна беше отворено симпатичното кафуле „Дневна соба“. Самото име совршено ја опишува идејата за неговото постоење, како и концептот.

Младиот брачен пар, Мартина и Марко Рогиќ, двајцата адвокати по професија, конечно отвориле простор за кој што одамна сонувале. Пријатен амбиент со внимателно одбрана музика, стотици симпатични детали и огромни полици полни книги. Местото зрачи со топлина и мир, и е одличен простор за љубителите на вкусно кафе и убавиот пишан збор.

Покрај тоа, во „Дневна соба“ се проектираат и куси филмови, а за многу кусо време ќе почнат да се одржуваат и различни настани и предавања од различни облести.

Living-Room-Caffee-iLike-mk-002

Living-Room-Caffee-iLike-mk-003

Living-Room-Caffee-iLike-mk-004

Living-Room-Caffee-iLike-mk-005

Living-Room-Caffee-iLike-mk-006

Living-Room-Caffee-iLike-mk-007

Living-Room-Caffee-iLike-mk-008

Living-Room-Caffee-iLike-mk-009

Living-Room-Caffee-iLike-mk-010

Living-Room-Caffee-iLike-mk-011

Living-Room-Caffee-iLike-mk-012

Living-Room-Caffee-iLike-mk-013

Living-Room-Caffee-iLike-mk-014
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>