Top
luk_feferonki

Зајакнете го имунитетот природно

Колку и да работите на јакнење на имунитетот, често пати доаѓа до инфекции и настинки. За да не користите хемии со кој ќе го подобрите имунитетот ние ви предлагаме три природни антибиотици кои со сигурност ќе ви го зајакнат имунитетот и ќе ви го направат организмот поиздржлив.

Масло од оригано
Ова магично масло се добива од листовите на билката. Освен што неговата миризба и аромата совршено одговараат во многу јадења, научно е докажано дека маслото од оригано е вистинки борец против инфекции. Ова масло делува антибактериски.

Дозирање: 1 до 4 капки три пати дневно додадете во шолја чај или сок.

Лук
За него се вели дека е кралот на зеленчукот. Додадете го во оброците, во прав или во салатите свеж. Доколку ви смета мирисот слободно можете со чаша вода едно исчистено лукче да испиете (како таблетка). Тој е силен природен антибиотик кој не ги уништува здравите бактерии кои му се потребни на организмот како што ги уништуваат хемиските антибиотици.

Дозирање: 2 до 4 лукчиња на ден (вие одлучете како ќе го внесувате)

Лута пиперка
Има антибактериски ефект и се користи за смирување на болки. Можете да ги користите и како зачин (сушени и мелени).

Дозирање: 1/2 лажички дневно како дополнување на оброкот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>