Top
jabolko-banana

Оброк во чаша полна здравје

Наутро е многу важно да појадувате здраво, бидејќи првиот оброк ќе ви даде енергија за целиот ден. Подготовката на ова смути е одлична замена за оброк, кој брзо се подготвува и не е воопшто скапо. Освен тоа, истото помага во зајакнување на инумитетот.

Потребни состојки:
• 1 јаболко
• 1 банана
• 200ml млеко
• 100 ml јогурт
• 1 лажичка мед

Измешајте ги овие состојки во блендер и вашиот утрински оброк e подготвен. Доколку сакате, можете да додадете и овесни снегулки.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>