Top
brz-metabolizam

Намирници кои го забрзуваат метаболизмот

Секој човек има различна брзина на работа на метаболизмот во телото. Ако спиете доволно, вежбате, пиете многу вода и правилно се храните, бидете сигурни дека ќе ја забрзате неговата работа.

Следните намирници нека бидат дел од вашето секојдневие, бидејќи ја забрзуваат работата на метаболизмот, а со тоа помагаат во намалување на телесна тежина. Намирниците кои ќе ви донесат подобро здравје се:

• Цимет
• Лути пиперки
• Јаболки и круши
• Чиа семе
• Ленено семе
• Брокула
• Кафе и зелен чај
• Банани
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>