Top
luk i med

Мед и лук – комбинација против холестерол и вишок килограми

Медот и лукот се здрави, но нивната комбинација е навистина неверојатна. Овие познати лекови во народната медицина имаат моќ да лекуваат многу заболувања, па со причина помеѓу народот се нарекуваат природни антибиотици. Медот и лукот би требало да станат дел од вашето секојдневие, затоа што го подигнуваат вашиот имунитет. Исецкајте две-три чешниња лук и ставете ги во тегла со мед. Оставете ја смесата да стои додека не се соедини. Доволно е да консумирате една лажичка наутро, седум дена без прекин, па вашиот организам ќе доживее неверојатна промена.

Го подигнува имунитетот
Комбинацијата од мед и лук ја зголемува силата на вашиот имун систем, што е важно доколку се борите против некои болести, но и кога сакате да спречите инфекции.

Го штити срцето
Оваа мешавина ги чисти крвните садови од масти и со тоа го намалува ризикот од удар.

Лечи воспаление на грлото
Медот и лукот имаат високо антиимфламаторно дејство, па добри се при борбата против инфекцијата на грлото.

Помага при дијареа
Со помош на оваа смеса можете да го зајакнете дигестивниот систем и на тој начин да го решите проблемот со ретка столица.

Врши детоксикација
Смесата од мед и лук е природна детоксикација за вашиот организам, бидејќи го ослободуваат вашето тело од сите отрови кои претходно ги имате внесено.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>