Top
luk-i-lumon

Домашен лек кој ги прочистува крвните садови од холестерол

Ако сакате да ги прочистите крвните садови од холестерол, консумирајте го овој домашен лек 40 дена.

Потребни состојки:
4 главици лук
4 лимони
3 литри зовриена вода

Подготовка:
Поделете го лукот и исчистете го. Измијте ги лимоните со топла вода и исечете ги на парчиња. Заедно со лукот измелете ги во мелница за месо.

Ставете ја оваа мешавина во 3-литарски стаклена тегла и дополнете ја теглата со зовриена вода. Оставете го пијалокот во фрижидер 3 дена. После тоа, продолжете да го чувате во фрижидер.

Начин на консумирање:
Максималната доза на пијалок е 50ml 3 пати на ден, пред оброците. Сепак, треба да започнете со помали дози (1-2 лажици). Ако немате непријатност, дозата полека се зголемува до потребното.

Времетраењето на ова прочистување е 40 дена, а овој начин се препорачува еднаш годишно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>