Top
caj

Чаеви за витка линија

Ако сакате да се ослободите од вишокот на вода во телото и да го забрзате губитокот на килограми, пробајте ги овие вкусни чаеви кои ги чистат крвта и телото од токсини, го стимулираат метаболизмот и ја елиминираат надуеноста.

Чајот од ѓумбир, го чисти црниот дроб и влијае врз исфрлањето на штетните материи преку пот. Ги отстранува штетните материи од крвта и телото, ги прочистува мукозните мембрани и дишните патишта и го намалува холестеролот.

Подготовка:
Ставете голема лажица исушен ѓумбир. Нека постигне топлина до вриење, а потоа оставете да се вари на пониска температура уште 10 минути.

Кимот е сојузник на витката линија , кој ја стимулира работата на метаболизмот и го забрзува ослободувањето на токсините од телото. Го намалува чувството на глад, надуеност и го отстранува запекот.

Подготовка:
Додадете 4 лажички семе од ким во литар топла вода и варете 5 минути. Тргнете го од огнот и покријте, нека отстои 15 минути. Процедете и пијте го во текот на целиот ден.

Ако сакате да ја забележите ефективноста на чаевите, се препорачува да пиете најмалку 2 до 3 чаши дневно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>