Top
Maska-za-kosa-so-limon-i-maslinovo-maslo-iLike-mk

Сируп за здрава кожа и коса

Комбинацијата на овие здрави состојки делува исклучително поволно врз кожата и косата. Токму затоа, подгответе го овој природен сируп.

Состојки:
– 200ml масло од ленено семе
– 3 мали главици кромид
– 4 лимони
– 1kg природен мед

Подготовка:
Лимонот и кромидот ставете ги во блендер (два излупени и два неизлупени лимони). Додадете масло и мед. Миксајте додека не се создаде хомогена смеса, а потоа сирупот ставете го во стаклена тегла, добро затворете ја и чувајте ја во ладилник. Од овој сируп консумирајте по една супена лажица, три пати дневно пред јадење.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *