Top
nega-na-kozaha

Маската од павлака има неверојатен ефект

Павлаката е производ кој поседува неверојатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Се апсорбира лесно и речиси не остава мрсни траги. Маските од павлака се идеални за сите типови кожа.

За подготовка на маската  е потребно:
1 лажица павлака
1 жолчка од јајце
1 лажица алое

Нанесете неколку слоеви од маската на лицето, деколтето и вратот, а штом се исуши едниот слој, нанесете нов. После 20-30 минути исплакнете го лицето најпрво со топла, а после тоа со ладна вода. Маската има неверојатен ефект – подмладува, ја освежува и храни кожата.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *