Top

Маникир за Есен 2010

Есенските модни трендови станаа главен фокус на медиумите овие денови.  Жените се обидуваат да ги дознаат најновите модни трендови кога станува збор за убавина, коса и нокти. Важно е да се обрне внимание на маникирот и боите кои се користат, за да се оствари поволен впечаток. За Есен 2010 трендовите им оставаат простор на жените да бираат од голема палета нијанси, кои можат да се вклопат во повеќето стилови. Водечки тренд оваа сезона се бледо розева, беж, меки кафеави тонови, бисерно сива боја. За храбри девојки, кога станува збор за нивниот стил,  најверојатно ќе  претпочитаат посилни бои, со метални нијанси (црна, златна, темно сина, темно црвена и зелена), како и кралски виолетови нијанси.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>