Top
krastavica-za-nega

Краставицата како сојузник на убавината

Краставицата има антивоспалителен ефект, голема хидратациона моќ и антиканцерогени својства. Токму затоа е честа состојка во препаратите за убавина.

Темни кругови околу очите
Краставицата има дејство да ги смири отечените и темни кругови околу очите, кои најчесто се појавуваат поради недоволен сон.

Изгореници
Помешана со јогурт, краставицата е идеален избор кој ја лади и обновува кожата при изгореници.

Anti-age ефект
Едноставно заборавете на грижите поврзани со стареењето. Освен што има многу антиоксиданси-краставицата исто така и ја овозможува потребната свежина и цврстина на кожата.

За поголем сјај
Ако на вашата кожа недостасува сјај, делува уморно и суво, краставицата ќе ви помогне на природен начин да ја обновите кожата.Таа е извор на витамин Ц кој ќе го изедначи вашиот тен.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *