Top
Кармини

Бои на кармини кои морате да ги имате ова лето

Летото само по себе наметнува да користите свежи тонови на кармини за усни и сенки за очи. Апсулутен хит за ова лето се црвената, виолетовата и розовата.

  • Црвен кармин
    Мошне паметен избор за летните денови. Црвената боја е поврзана со топлина, сензуалноста и романтиката. Одлично се комбинира со свежо потемнетиот летен тен.
  • Виолетов кармин
    Виолетовите нијанси се вистински хит ова лето. Оваа драматична боја одлично прилега на секој тен. Внимателно изберете ја вашата нијанса на виолетово.
  • Розов кармин
    Се чини дека нијансите на розово се вистинска асоцијација за летото. Оваа боја е синоним за радост и ведрина. Наш предлог е да ја применувате за дневни излегувања.Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>