Top
taktiki-vo-zaveduvanje

Тактики во заведувањето кои секогаш успеваат

Постојат неколку тактики кои ви ветуваат „успешна мисија“ во заведувањето. Погледнете ги овие совети со цел да го освоите брзо мажот од вашите соништа.

• Држете го погледот на него барем триесетина секунди. Долгиот и интензивен поглед без сомнение покажува дека го сакате.
• Доколку сакате да ви се сретнат погледите, ставете атрактивна сенка за очи.
• Насочете го кон него горниот дел на телото. Тоа ќе ја покаже вашата заинтересираност.
• Изберете сандали со ременчиња. Не постои маж кој е имун на секси женски обувки.
• Уредниот маникир и педикир се задолжителни.
• Заводливо прекрстете ги нозете една преку друга.
• Половина насмевка, со малку покажување на забите, секогаш помага.
• Заводливо играјте си со прамен коса.
• Трепкајте брзо, мажите несвесно паѓаат на тоа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>