Top

Што прават мажите кога ќе ја најдат жената на својот живот?

Колку и да мислите дека понекогаш мажите се себични и бесчувствителни, љубовта е магија која ги менува. Доколку сте се запрашале како ќе се однесува вљубен маж и што менува кај себе кога ќе ја пронајде својата сродна душа, прочитајте во продолжение.

* Ќе сфати колку е среќен и ќе се труди тоа да го покаже
Вистинскиот маж кога ќе запознае дама која му одговара ќе се обиде најдобро што може да ја задржи и ќе биде среќен што конечно наишол на вистинската.

* Ќе покажува колку таа му значи
Без разлика што сметаме дека мажите не ги покажуваат своите чувства доволно, тие кога ќе ја запознаат вистинската нема да ги кријат своите чувства, ниту љубомора, ниту восхит, ниту насмевка, ниту искра во очите.

* Ќе се плаши да не ја изгуби саканата личност
Вистинскиот маж се плаши да не ја изгуби жената која ја сака и не се плаши тоа да го признае.

* Ќе и понуди се што може
Мажот кој ја обожава својата поубава половина сака да и понуди се што е во негова моќ. Тој сака својата избраничка да ја третира како кралица и нема да дозволи нешто да и недостасува.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>