Top
Совети со кои ќе најдете партнер

Совети кои ќе ви помогнат да запознаете љубовен партнер

После 30-та година од животот наоѓањето сродна душа со која ќе започнете љубовна врска, а подоцна и ќе стапите во брак, може да претставува вистински проблем. Еве неколку совети со кои ќе ги зголемите шансите кај спротивниот пол:

  • Практикувајте друштвени активности во текот на целата седмица, а не само за викенд
  • Научете да раскажувате вицови, анегдоти или поучни приказни
  • Бидете активни на социјалните мрежи и искористете ги своите атрибути
  • Почнете да одите во теретана, да трчате, или пак, да посетувате часови по зумба
  • Шетајте се во локалниот парк со своете куче
  • Понудете се да помогнете и јасно покажете дека тоа го правите од срце
  • Секогаш бидете средени, свежо бањати, убаво облечени и намирисани
  • И за крај, бидете секогаш позитивни и насмеаниОставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>