Top
Секс пози за на плажа

Секс пози кои мора да ги пробате ова лето

Летото и годишните одмори веќе ни пристигнаа. Доколку испланиравте слободните денови да ги поминете на море, време е да вклучите доза авантуризам и страст во сексуалниот живот. Во продолжение прочитајте кои се најдобрите секс пози кои мора да ги пробате ова лето.

Секс на плажа
Не мора да посочиме дека во ваков секс не можете да уживате на плажа полна со туристи. Но, затоа прошетајте на зајдисонцето и најдете интимна плажа до која потешко се стигнува и која ќе ви овозможи интимност.

Секс во вода
За многумина ова е омилената летна поза која гарантира вистинско уживање. Најдете карпа или пак приближете се кон крајбрежјето до местото каде нивото на водата е до вашиот струк. Без оглед дали партнерот е се потпре на карпа, а вие го обвиете со нозете или пак ќе се одлучите за класична мисионерска поза, задоволството ќе биде загарантирано.

Секс во џакузи
Џакузито само по себе е секси, а за тоа се заслужни меурчињата. Седечка положба на телото, лице во лице и пенливата вода ќе ви овозможат врвно уживање.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>