Top
miris

Нешта кои ќе ги разгорат страстите

Постојат нешта кои ќе го возбудат мажот многу повеќе од голите нозе и гради. Ако мислите дека мажите би ги возбудиле само секси работи и голото тело, се лажете, бидејќи и тие сексуалнаата возбуда ја поврзуваат со некои несексуални објекти и појави. Следните нешта ќе го возбудат повеќе од голите нозе и гради.

Парфем
Мирисот игра важна улога во сексуалното возбудување, така што мажите често поврзуваат парфем со личност и се возбудуваат веднаш штом го почувствуваат тој парфем.

Песна
Некои од песните едноставно се двигатели на сексот, па ги поврзуваме со возбуда кога сме со партнерот.

Црвена боја
Бојата на страст и љубов, но исто така и непосредно средство за возбудување на партнерот. Ако барате секси долна облека, одберете сет со црвена боја.

Чиста и миризлива постелнина
Колку и да е ова релаксирачка работа, толку привлекува и кон играта под чаршафот.

Кога ја носите неговата кошула
Ќе му биде секси да ја види својата голема кошула, неправилно закопчана на вашето голо тело. Ова ќе го поттикне да ја соблече од вас.

Страв
Не е важно колку чудно тоа ви звучи, голем број мажи се возбудени од непознати ситуации во кои чувствуваат страв и пораст на адреналинот .
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>