Top
Kolku-pati-nedelno-seks-iLike-mk

Која е вашата магична секс бројка?

Една неодамна направена студија во болницата Ројал Единбург покажала дека луѓето кои имаат секс четири или повеќе пати неделно изгледаат неколку години помлади. Сјајот во косата, лицето и очите после секс не може да го постигнете на ниеден друг начин.

Еднаш неделно
Доколку имате секс еднаш неделно, му помагате на вашето тело да ја намали телесната тежина. Со сексот го поттикнувате ослободувањето окситоцин, ги регулирате хормоните. Ќе спиете подобро и ќе бидете посвежи наутро. Кога имате повеќе енергија, може да имате и попродуктивно вежбање.

Два пати неделно
Луѓето кои имаат секс два пати неделно имаат посилен имунолошки систем. За да ги држите сите болести далеку од вас, имајте секс два пати неделно. Кога ќе се разболите, имајте секс и почесто.

Три пати неделно
Работата на срцето се подобрува кога имате секс неколку пати неделно. Тоа е исто како да вежбате редовно. Вашите мускули и тонус ќе бидат пообликувани и поцврсти. Ако практикувате секс три пати неделно, го намалува ризикот од срцев удар.

Четири пати или повеќе пати неделно
Луѓето кои имаат секс четири или повеќе пати неделно изгледаат неколку години помлади. Сјајот во косата, лицето и очите после секс не може да го постигнете на ниеден друг начин.

Дефинитивно сексот е мниогу важен за здравјето!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>