Top
Sovrshena-ljubovnica-iLike-mk

Како да бидете совршена љубовница

За да возбудите еден маж, не е потребно многу искуство, туку треба да знаете одредени нешта кои влијаат на жешката атмосфера во креветот.

Секогаш треба да бидете расположени и да внесете одредени новости во креветот. Потрудете се да ги остварите сексуалните фантазии на партнерот, а тоа нека не бидат нешта во кои нема да уживате и самите вие. Секако дека кога е сексот во прашање треба да уживате и вие и вашиот партнер, а исполнувањето на неговите желби ќе направи да се чувствува посакуван и задоволен.

Истражувајте го сопственото тело пред него. Соблечете се гола и истражувајте го своето тело, како би дознале што сакате, а што не. На тој начин ќе станете многу подобри во кревет.

Покажете му дека вистински уживате кога сте со него во креветот. Пуштајте гласови, воздивнувајте и покажете му дека уживате во сексот. Тој само дополнително ќе се возбуди и страста ќе се разгори.

Бидете спонтани и покажете му дека и вие знаете да изненадите. Смислете игри со кои ќе го поматите неговиот ум.

Купете секси долна облека, изненадете го и започнете предигра кога најмалку очекува. Мажите ги обожаваат моментите кога жените преземаат иницијатива.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>