Top
Najzheshkata-nokj-vo-vrskata-iLike-mk

Доживејте ја најжешката ноќ во долгата врска

Вечерта со долгогодишниот партнер може да биде нешто многу подобро од гледање на телевизија или здодевна вечера. Ако сте само малку креативни, истата ќе ја претворите во најжешка ноќ.

Гответе заедно
Готвењето освен што е забавно и корисно, може да биде многу романтично и секси. Свеќи, убава музика, шише вино, чекор по чекое ова расположение ќе ве однесе во спалната соба.

Топла купка
Ако не сакате да готвите, пробајте ја оваа брза и едноставна опција, која може да биде подеднакво секси. И во оваа ситуација, одлично ќе ви послужат свеќи, вино или шампањ, музика и малку пена…

Листа на желби
Земете пенкало и лист хартија и започнете да запишувате сѐ што посакувате да пробате. Самиот разговор ќе ве доведе во секс расположение, а некои работи можете да ги испробате веднаш.

Гледајте порно
На овој начин можеби ќе добиете инспирација за нешто ново, што сте го заборавиле на списокот. Експертите тврдат дека гледањето на порно филмови може многу да ги подобри сексуалниот живот и комуникацијата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>