Top
baknez

Дали водите љубов или имате секс?

Спојувањето на две тела во едно и спојувањето на хемијата помеѓу двајца љубовници е нешто посебно. Тоа не е обичен секс, туку нешто сосема друго – водење љубов.

Бакнежи
Сензуални и жешки бакнежи што ги чувствувате по целото тело се начин на вашиот партнер да покаже колку ве сака и колку го полудувате. Мажите вообичаено не се љубители на бакнежи, но ако тој често ве бакнува страсно и нежно по телото и лицето, знајте дека целосно му се допаѓате.

Посветеност
Сексот е важен дел од секоја врска, што ја одржува во нормала. Ако вашиот партнер навистина ве сака, тој ќе работи напорно на целата врска. Ќе работат напорно на предиграта, која ќе трае подолго, а вие знаете колку мажите сакаат да ја прескокнуваат затоа што се нетрпеливи. Тој ќе ве гали и ќе стори сé за да ве возбуди. Ако нешто може да ја покаже неговата љубов, тоа е да го ставите вашето задоволство на прво место, но не само во сексот, туку и во другите делови на врската.

Релаксација
Опуштеното однесување е една од најважните работи во врската. Комуникацијата е важна, но исто така и таа релаксација, како во секојдневни ситуации, така и во секс. Никој не е совршен, но тоа го прави посебна и соодветна личност за вас. Ако тој навистина ве сака, тогаш тој ќе биде опуштен и спонтан во секое време, токму затоа што е негов пријател и затоа што го разбирате во секоја ситуација.

Слушајќи ги вашите желби
Многу жени запознале мажи кои мислат само на себе, барем кога станува збор за секс. За вашите желби и задоволство – нема место. Сепак, не се сите исти. Ако тој сака да ги слушне вашите желби и да ги исполни, особено кога станува збор за секс – тогаш самата врска прераснува во нешто повеќе поради постоењето на поголема блискост.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>