Top
libido

Шејк како природен афродизијак

Одредени типови на храна и пијалоци имаат моќ да го зголемат либидото, а тоа е особено ефикасно ако направите комбинација од неколку намирници. Овој секси шејк има моќни својства и токму затоа треба да внимавате кога го консумирате.

За подготовка на оваа вкусна секси бомба се потребни следните состојки:
– ½ шолја сецкан ананас
– 1/3 шолја индиски ореви
– 1 лажичка кокосово масло
– ¼ лажичка рендан свеж ѓумбир
– ½ замрзната банана
– малку црно чоколадо

Подготовка:
Сите состојки освен чоколадото ставете ги во блендер и миксајте додека не добиете хомогена смеса. За да ја добиете посакуваната густина можете да додадете малку вода или јогурт. На самиот крај при сервирање наросете рендано чоколадо.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>