Top
homemade-bar

Подгответе си здрави енергетски плочки

Ако сте љубител на здравата исхрана, пробајте ги овие енергетски плочки на чиј вкус нема да можете да одолеете.

Потребни состојки:
100g семки од тиква
100g сончоглед
100g бадеми
50g сусам
50g лен
250g ржани снегулки
100g суво грозје
100g брусница
300g урми блендирани со малку вода
2 лажици чиа семе
2 лажици кокос.

Подготовка:
Сите состојки се мешаат, па смесата се сече и се пече во загреана рерна на 150°С околу 30-40мин.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>