Top
energetski-kocki

Подгответе си вкусни енергетски коцки

Подготовката е едноставна, а состојките кои се потребни за овој рецепт, освен што се многу здрави, исто така се одлични сојузници против вишокот на килограми.

Оригиналниот рецепт содржи суво грозје, бадеми и урми, каде што се базираат последните две состојки, додека сувото грозје може да се замени со други суви плодови.

Во подготовката можете да додадете цимет, какао, темно чоколадо или парчиња кокос.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>