Top
Spienje-goli-iLike-mk

Зошто е добро да спиете голи?

Блогерката и новинарка на списанието “The science of you” Џиџи Енгл, дошла до сознание дека е исклучително здраво да спиете без ниту една парче облека на себе.
Таа вели: “Уште кога знам за себе спиев гола и покрај тоа што моите цимерки се чувствуваа ужасно. Никогаш тоа не го сметав за бизарно или обично, напротив. Удобно е, едноставно, а и не мора да давам пари за пижами”.

Според Американската академија за здравје, температурата на телото е најприродна кога спиете голи. Кога облекувате пижами, ја менувате природната температура на телото, а токму тоа доведува во несоница. Голото спиење е апсолутно фантастично, бидејќи го поттикнува чувството на среќа, го подобрува спиењето, а ве прави и многу попривлечни за спротивниот пол. Кога спиете голи, се чувствувате подобро во своето тело и ви расте самодовербата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>