Top

Замрзнат аквариум

Oвој интересен аквариум се наоѓа во Kesennuma, Јапонија. Во него има над 450 примероци од морскиот свет (октоподи, ракови, краби..), кои се чини како да пливаат во мраз. Од сите посетители се бара да носат заштитни одела, бидејќи температурата во аквариумот е -20 Целзиусови степени.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>