Top
Shopping

За жените во овие хороскопски знаци шопингот е хоби

Шопингот е едно од омилените хобија на многумина жени, а астролозите тврдат дека токму овие 3 хороскопски знаци уживаат максимално и за нив е тоа еден вид страст.

Лав
Лавовите уживаат во вниманието на другите, а за тоа им помага уредниот изглед, шминката и гардеробата, кои внимателно ги избираат за време на шопингот. Во секое посетување на модни продавници, тие наоѓаат некои посебни модни детали за себе.

Овен
Кога станува збор за Овен, тие жени имаат голема страст да купуваат и понекогаш дури можат да го испланираат секој денар уште пред пристигнувањето на платата. Особено уживаат во купувањето преку Интернет затоа што им пречи да го поминуваат своето време во разгледување на продавниците повеќе пати.

Вага
За Вагите, омилен шопинг е оној во престижните продавници затоа што уживаат во луксуз и уникатни парчиња што нема да ги видат во ниту една друга продавница. Нивниот стил е екстравагантен, па таков е и нивниот шопинг.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>