Top
horoskopski-znaci

Три зборови кои го опишуваат хороскопскиот знак

Aстролозите веруваат дека Хороскопскиот знак може да влијае врз карактерот на секој човек. Според нив, секој Хороскопски знак може да се опише со само 3 зборови

Овен: Силен, имплусивен и самосвесен.

Бик: Верен, посветен и бавен.

Близнаци: Итар, паметен и непредвидлив.

Рак: Нежен, грижлив и интуитивен.

Лав: Заводлив, егоцентричен и отворен.

Девица: Практична, нервозна и љубопитна.

Вага: Женствена, неодлучна и искрена.

Скорпија: Гламурозна, таинствена и атрактивна.

Стрелец: Енергичен, храбар и отворен.

Јарец: Одлучен, тврдоглав и духовит.

Водолија: Контрадикторна, поинаква и чувствителна.

Риби: Смирени, чувствителни и затворени.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>