Top
dolgotraen-brak

Тајната за долготраен брак

Научниците кои поминале децении истражувајќи ги вистинските причини за зачувување на среќата во долгите бракови, заклучиле дека малите, позитивни гестови имаат попозитивно влијание врз односите отколку големите дела.

Во продолжение прочитајте неколку мали гестови на внимание и љубов што ќе ги инспирираат партнерите да возвратат на ист начин.

• Заблагодарувајте му се (за ништо: затоа што тој преживеал неразумни барања и критики од вашите родители, тој ве пушти во бањата пред него, подготвил ручек за тебе …).
• Бакнувајте го во поминување.
• Штипнете го за задникот!
• Нека го контролира далечинскиот управувач, барем една ноќ.
• Купете ги неговите омилени слатки или вино на враќање накај дома.
• Чекајте го на вратата облечена само во кошулата.
• Понудете му вие да го прошетате кучето дури и кога е негов ред да го направи тоа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>