Top
Rear view of a young man waking up in bed and stretching his arm

Што треба да правите навечер, за да се разбудите свежи наутро?

Од активностите кои ги правиме навечер зависи како ќе се чувствуваме наутро. Правете ги овие мали вечерни ритуали и наутро ќе се разбудите без проблем.

 • Пијте зелен чај, тој ќе го забрза вашиот метаболизам.
 • Водете љубов, бидејќи на тој начин ќе успеете да го победите стресот и да го зајакнете имунолошкиот систем.
 • Прескокнете ја вечерата и со таа храна направете појадок. На тој начин ќе го намалите внесот на калории.
 • Напијте се голема чаша вода, која ќе ви помогне да ја исчистите вашата кожа.
 • Практикувајте јога за да се ослободите од стресот.
 • Вечерајте риба, бидејќи тоа е лесна и здрава храна.
 • Избегнувајте да јадете премногу засладени слатки.
 • Спремете ги вашите омилени житарици, како би имале лесен и здрав оброк наутро.
 • Напијте се чаша вино, тоа е одлично за крвните садови и за јакнење на коските.
 • Завршете порано со вежбање, за да имате време да се одморите за следниот ден.
 • Јадете црно чоколадо, тоа го регулира крвниот притисок.
 • Подгответе си ја торбата за во теретана, доколку вежбате наутро.
 • Вечерајте бавно и уживајте во секој залак од храната.
 • Легнете си порано, тоа ќе направи да бидете свежи наредниот ден.
 • Најдете време за да медитирате, бидејќи на тој начин ќе се релаксирате.
 • Размислувајте позитивно и ширете љубов. Тоа ќе ве направи бескрајно среќни.Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>