Top
Beautiful smiling woman lying on a grass outdoor. She is absolut

Што сакаат, а што не поднесуваат жените кај мажите според хороскопот

Постојат нешта кои жените ги сакаат, но и нешта кои најмногу ги нервираат кај спротивниот пол.

Овен
Иако се чувствителни, жените имаат многу мала толеранција со несигурните мажи. Тие бараат херој кој ќе може сам да ги преброди сите потешкотии, а она што прво ќе ги привлече кај мажите е самодовербата и конзистентност. Сакаат предизвици и авантури, но имаат и романтична страна која бара класично заведување. Кога ќе се заљуби жената е верна, внимателна и дарежлива.

Бик
Жените родени во овој знак се женствени. Сакаат да бидат мазени и пазени, а најмногу паѓаат на мажите со кои се чувствуваат сакано и убаво. За жените Бикови клише не постои, затоа секое изненадување и знак на внимание во нејзините очи е голем плус. Бараат стабилност и љубов и не се склони на неверства, но истото го очекуваат и од партнерот. Сакаат елегантни и шармантни мажи со стил кои знаат што сакаат и како тоа да го остварат.

Близнаци
Жените Близнаци толку се живи и сестрани што единственото што им е важно кај партнерот да успее да го прати нејзиното темпо. Сака да биде заљубена и тогаш е подготвена на партнерот да му даде баш се. Иако сакаат да кокетираат и уживаат во машко друштво, кога ќе го пронајдат правиот партнер, жените Близнаци не размислуваат за други мажи ниту на неверство. Многу им е важно партнерот да ги разбира, а довербата им е една од најважните сегменти на врската. Желни се за знаење, имаат фантастичен смисол за хумор и обожуваат луѓе и друштво.

Рак
Многу се чувствителни и интуитивни. Жените Ракови ќе ги привлечат чувствителни и романтични мажи. Припадниците на овој знак ги прати честа промена на расположението. Сакаат стабилност и ги привлекуваат самосвесни мажи. Со овој знак владее срцето и баш поради тоа се многу внимателни и многу споро влегуваат во сериозна врска. Но, кога еднаш мажот ќе влезе во нивниот свет, стануваат верни и врската ја сметаат најважна. Врзани се за семејството и од партнерот го очекуваат истото.

Лав
Каде и да се појават, жените Лавови пленат со внимание. Тие зрачат со енергија и топлина што ги привлекува мажите, посебно оние поимотните и моќните. Живи се и позитивни, Лавиците обожуваат да бидат заљубени и уживаат кога партнерот ќе ги опсипе со поклони и изненадувања. Во работата и животот тежнеат за стабилност, а во љубовта се подготвени на се. Додека веруваат во љубовта на партнерот тие ќе дадат се, но веќе кај првите знаци на несигурност во партнерот, жените Лавови се спремни за нови вложувања.

Девица
Перфекционисти кои од партнерот очекуваат да прифати ваква изразена особина. Нивната еднакво моќна особина е и чувствителноста. Кога ќе се заљубат, жените Девици на својот партнер му даваат буквално се. Тие ги памтат годишнините и значајните моменти и сакаат да припремаат мали и слатки изненадувања. Многу се интелигентни и стојат за своето мислење и многу е тешко да ги уверите во спротивно. Сакаат различни типови на мажи, а главна особина им е во љубовта да не влегуваат само со срце, туку и со главата.

Вага
Првиот впечаток кои жените Ваги го оставаат на мажите е беспрекорниот изглед кој се памети. Иако можеби за првпат се арогантни и кога се во прашање мажите се пребирливи, овие жени имаат толку бистар ум да истото го очекуваат и од мажите. Еднаш кога ќе се поврзат, спремни се на партнерот да му понудат вистинска љубовна авантура. Сакаат да зборуваат и уживаат во расправиите, а и во сѐ бараат убавина и квалитет. Тие се романтични идеали кои се во потрага по својот принц, а знаат и да скршат по некое срце.

Скорпија
Да ја запознаете жената Скорпија во потполност не е мала работа. Тие го сакаат својот мир и многу тешко пуштаат некој маж во својот простор. Иако се зависни од љубовта, се плашат од разочарување и неуспех. Жените од овој знак во врската влегуваат полека и сигурно, а кога ќе пронајдат прав партнер многу се верни, а кога е во прашање интимата, многу се страствени. Партнерот кој ја цени и ја прави среќна ќе биде среќен до крајот на животот, но неверството е нешто што овој знак го претвора во вистинска војна.

Стрелец
Имаат големи животни апетити кои го очекуваат и од својот партнер. Интелигентни и силни, жените Стрелци што и да допрат внесуваат страст, поради кој мажите ги привлекува особината која тие ја немаат – приземност и реалност. Тие сакаат згодни и привлечни мажи. Искрени се во поглед кога ќе ја пронајдат правата љубов, спремни за стабилна и долга врска.

Јарец
Односот на овие жени спрема животот е реален. Сакаат постојаност и ги ценат само оние луѓе кои имаат одредени вредности во склад со нивните сфаќања. Жените Јарци не се лесно да се освојат. Кај нив љубовта не може да дојде како гром од ведро небо. Ретко доживуваат голема љубов и попрво ќе останат сами отколку да имаат површинска врска. Но, кога ќе засакаат или подобро кажано, кога ќе одлучат да признаат, тоа може да трае засекогаш. Кога ќе се решат со некого да се врзат, тоа е за цел живот.

Водолија
Позади нивниот понекогашен ироничен став, сепак се крие несигурност и недоволна самодоверба. Тие сакаат мажи кои ги исполнуваат ментално и тоа им е поважно од физичкиот изглед. Овој знак нема физички критериуми кај мажите бидејки секој пат може да ги привлече нешто сосема друго. Многу се забавни и креативни, и пријателството како со партнерот така и со најблиските им е на прво место. Иако се спремни да сакаат, тешко ќе признаат дека се заљубени што може да доведе до опасни триења во врската.

Риби
Сините и големи очи како океан се обележување на жените родени во овој хороскопски знак. Романтични и чувствителни, Рибите сакаат да бидат заљубени – дури и во теорија. Како со нив владее Нептун, планетата која управува со соништата и идеалите, повеќе од сѐ сакаат да бидат соборени од нога. Како се и самите имагинативни, женските Риби сакаат секој момент да го направат посебен и магичен. Нивната креативност, нежност и емотивност ги прави посакувани партнерки, но поради тие квалитети можат да го однесат и сопствениот свет кој нема никаква врска со реалноста. Исто така, може да ги привлечат неконвенционални мажи, токму оние кои имаат изразена мрачна страна.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *