Top
Cheerful couple with menu in a restaurant making order

Секогаш е неизвесно со жени родени во овие хороскопски знаци

Со жените родени во овие хороскопски знаци, мажите не знаат како да се постават и да ги исполнат сите нивни очекувања.

Риби
Тие се најтешкиот, најсложениот и апсолутниот рекордер во дисциплината “тешко да се победи”. Жените родени во овој знак се многу ладни, внимателни, во љубов кон себе и изгледаат како да не се од овој свет. Значи, мажот некако мора да ги победи, но никој не знае како. Ако е заинтересирана, жената Риба ќе излезе со мажот на состанокот, но сосема е можно дека ќе “замавне со опашката и ќе исчезне во океанот”. Рибата сака да си игра со своите освојувачи, како мачка со глушец и тоа е нејзината омилена серија.

Водолија
Овие дами навистина сакаат да одат со мажите на состаноците, да одат во театарот, да одат и да разговараат. Сето ова го прават сосема искрено и без ни малку лага. Сепак, на крајот на краиштата, таа нема да сака да спие со маж додека не се осигура и не почувствува доверба. Излегувањата не ги сфаќаат како сите други хороскопси знаци и затоа е тешко да разберете зошто водолијата беше со вас на кафе, а не сака ништо повеќе.

Јарец
Дури и ако ја доведете до лудило – оваа жена нема лесно да ви подаде рака. Таа сака сериозна врска – “тие живееле среќно до крајот на својот живот и умреле еден за друг” е нејзиниот животен мотив.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>