Top
sovrsen-par

Најсилните парови во Зодијакот

Овие парови можеби се целосни спротивни, но во реалниот живот не можат едни без други.

Овен и Водолија
Кога се заедно, поминуваат фантастично. Водолијата и Овенот имаат ист авантуристички дух, па нивната комбинација е совршена и во креветот и надвор од него. Тие уживаат во истражување и испробување нови работи, особено ако тоа го прават како тим. Додека некои други парови можат да се презаситат, Водолијата и Овенот секогаш ќе ја одржуваат нивната врска силна и интересна.

Бик и Рак
Припадниците на овие знаци се целосно разбрани. Кога ќе се најдат во романтична врска, им треба многу краток период за физичко и емоционално поврзување. Знаат да го ценат својот партнер, така што ќе ја градат врската со леснотија и уживање.

Близнаци и Водолија
Кога се во близина, овие два знака можат да создадат чувство дека се познаваат со години. Креативноста и лудите идеи се карактеристични за Водолијата, како и за Близнаците, така што никогаш нема да им биде здодевно во врската. Иако уживаат во времето што го поминуваат заедно, двата знаци понекогаш сакаат да бидат сами. Водолијата и Близнаците не се грижат за туѓото мислење. Поради оваа причина, тие ќе уживаат и ќе го искористат максимално секој момент поминат во друштво на партнерот. Овие два лика имаат многу силна врска, без разлика дали станува збор за љубов, пријателство или деловна активност.

Рак и Риби
Постои космичка врска помеѓу нив. Овие водени знаци се многу емотивни и се грижат за своите најблиски. Тие знаат да направат сите што ќе се најдат во нивно друштво да се чувствуваат пријатно, без исклучок. Овој пар е многу тешко да се раздели, скоро невозможно.

Лав и Стрелец
Нивото на страст е високо кога станува збор за поврзаност помеѓу два огнени знака. Нивната страст се рефлектира во нивниот однос со партнерот, како и во исполнувањето на нивните животни цели. Тие се многу харизматични и ја одразуваат чудната енергија што ги тера сите да сакаат да бидат во нивно друштво.

Вага и Бик
Главната доблест на овие два знака е искреноста и никогаш нема да има измама или лаги меѓу нив. Тие се многу посветени и предадени на својот партнер, што им помага да ги запознаат и најмалите детали од нивната подобра половина.

Девица и Близнаци
Во овие два знака, интелигенцијата игра клучна улога во заведувањето. Тие исто така имаат огромна доза на почит кон своите партнери, што ги прави идеална комбинација. Тие уживаат во мирна околина, дружење со пријателите, нови знаења и сензуални допири.

Скорпија и Рак
Тие се хранат со љубовта и страста на својот партнер. Бидејќи Шкорпијата се смета за најстраствен знак, а Ракот најемотивен, јасно е зошто тие се совршена комбинација. Кога станува збор за сексот, овие два знака се родени да бидат заедно.

Стрелец и Овен
Ентузијазмот и голема количина на енергија владеат со оваа комбинација. Иако постои верување дека спротивностите се привлекуваат, овие два знака се скоро идентични и формираат една од најдобрите хороскопски комбинации. Тие се многу силни и ништо не може да ги спречи во намерата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>