Top
horoskopski

Најљубоморните знаци во Зодијакот

Луѓето кои се соочуваат со љубомора ја изразуваат на различни начини, некои креваат врева и почнуваат физички пресметки, а некои чуваат се во себе и страдаат до моментот кога веќе не можат да ја поднесат ситуацијата.

Скорпија
Скорпијата е несомнено најљубоморниот знак во Зодијакот. Овие луѓе се сомневаат и не веруваат никому, дури ни на партнер кој тврди дека е верен и искрен. Не им се допаѓа ако нивната избраничка обрнува внимание на некого освен на нив, а силата на емоциите што се развива во нив ги охрабрува да бидат агресивни или да се замислуваат против партнерите и ривалите.

Лав
Страсните Лавови сакаат со сето свое срце. За возврат, тие го очекуваат истото – безусловна љубов и целосна посветеност. Тие стануваат љубоморни ако дури почувствуваат дека нивната сакана посветува внимание на некој друг. Огромното его на лавот не може да се справи со ова, што е поттик за темпераментни сцени и одмазднички акции.

Овен
Луѓето родени во овој огнен знак се страствени, напорни и тешко ги контролираат своите постапки. Кога ќе станат љубоморни, реагираат бурно и бучно го напаѓаат партнерот, како и оној за кој се сомневаат дека им е ривал. Среќна околност е што брзо се смируваат ако сфатат дека згрешиле, но и тогаш не им се извинуваат на жртвите.

Рак
Овие вознемирени и чувствителни луѓе често страдаат од љубомора, но ја кријат од другите. Како и другите негативни емоции, тие ја потиснуваат љубомората и дозволуваат таа малку да ги потроши одвнатре. Бидејќи ова воопшто не е здрав пристап, треба што поскоро да му ги соопштат на партнерот своите сомнежи и стравови, но без отворено да го обвинуваат доколку немаат докази за нив.

PROMOTED CONTENT
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>