Top
rodeni-vo-septemvri

Луѓето родени во септември се посебни

Луѓето кои се родени во септември имаат неколку заеднички карактеристики кои се навистина интересни. Според едно истражување, тие имаат најголеми шанси да се запишат на светски познати универзитети и да постигнат значајни успеси.

Септемвриските бебиња се раѓаат со мала родилна тежина, но во текот на животот се издвојуваат од другите по својата висина поради големото количество на витамин Д на кој е изложена мајката во последните месеци од бременоста. Родените во овој месец имаат физички предиспозиции да се занимаваат со спорт и меѓу нив може да ги најдете светските спортисти.

Едно истражување на Универзитетот во Чикаго, вели дека оние кои слават роденден во септември имаат најголема шанса да дувнат бројка 100 на тортата.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *