Top
Baknuvanje-na-horoskopskite-znaci-iLike-mk

Како се бакнуваат хороскопските знаци?

ОВЕН
Родените во овој знак сакаат брзи и страствени бакнежи, а задоволството кое им го даваат, брзо им поминува.

БИК
Сакаат долги и искрени бакнежи, а можат да траат вечно!

БЛИЗНАЦИ
Бакнежите кои ги подаруваат секогаш по малку се прекинати со насмевка, кикот и некој духовит коментар.

РАК
Топол и нежен бакнеж и не сакаат никогаш да престане.

ЛАВ
Се бакнуваат диво и незауздано, стискаат и гризат, а на крајот очекуваат пофалба за бакнежот.

ДЕВИЦА
Бакнежите на Девицата се уредни и суптилни, партнерот едвај да ги забележи.

ТЕРЕЗИЈА
Премногу размислува дали ѝ мириса здивот, како би можела да се опушти и да ужива во бакнувањето.

СКОРПИЈА
Најискрено би го прескокнала бакнежот и би преминала на она што следи, ако следи.

СТРЕЛЕЦ
Бакнежите на Стрелецот се изненадни и спонтани, а оној кој го бакнуваат сака уште и уште…

ЈАРЕЦ
Бакнежите кои ги дарува се во чувствителни моменти кои опуштаат после напорниот и долг ден.

ВОДОЛИЈА
Бакнежот на Водолијата е влажен и збрчкан, а покрај тоа сака ги држи очите отворени додека се бакнува.

РИБИ
Рибите бакнуваат занесно, заљубено и долго.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *