Top
Shkolska-tabla-iLike-mk

Интересен резултат на математичка задача

Неколку математички задачи до сега покажале интересни резултати. Денес решете ја оваа задача и погледнете го резултатот:

259 x возраст x 39 = ?

Интересно, зар не?
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>