Top
uspesna-zena

Хороскопски знак кој ќе има блескава кариера

Родените во овој хороскопски знак ако се посветат на работата и бизнисот, ги очекува блескава кариера и огромен успех. Доколку имаат храброст и истрајност, можат да прифатат ризични работни места, иако понекогаш се плашат од сè што е неизвесно.

Во работите поврзани со издавачката или едукативната работа, силата на нивниот дух може подобро да се изрази. Умствената работа им одговара повеќе отколку физичката работа. Нивните среќни броеви се 2,3,5 , поволни денови им се понеделник и среда, а боите кои им носат среќа се виолетова и зелена.

Најуспешна кариера може да имаат чуѓето родени во знакот на Рак!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>