Top
mokna-zena

Хороскопски знаци во кои се родени најмоќните жени

Жените родени во овие три хороскопски знаци се различни од останатите жени. Тие не чекаат нивниот успех да падне од небо, не ја обвинуваат судбината ако нешто не им оди од рака, ниту пак се потпираат на мажите како другите жени во Зодијакот.

Водолија
Во овој знак се родени многу силни жени кои не веруваат во судбината или некои фактори на среќа. Тие знаат дека сами мора да градат, победуваат, зачувуваат. Нивната виталност, волја и авторитет ги вклучува во категоријата на жените кои доминираат и кои не дозволуваат да бидат поразени.

Скорпија
Неуспесите многу влијаат врз жената родена во овој знак, но не умее тогаш да западне во депресија, туку како Феникс се издига од пепелта. Таа не е пасивна, мирна и кротка, туку е многу борбена. Во животот, ништо не работи ненамерно или половично. Таа мрази неодлучност. секогаш оди до крај.

Стрелец
Ништо не остава на случајност. Во животот ја водат амбиции, а нејзиниот карактер е изразен во две насоки. Едната страна, ја води кон тивок и мирен живот во кој ќе има безбедни и верни пријатели, кои ќе ласкаат на нејзината способност. Од друга страна, нејзиниот карактер е сосема поинаков. Таа смело, независно, сака да ги надмине бариерите кои ги има пред себе.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>