Top

“Gangnam Style” руши рекорди на YouTube

Планетарно популарниот корејски изведувач Park Jae-Sang кој настапува како PSY и неговото заразно видео за темата “Gangnam Style” руши рекорди на видео каналот YouTube.Имено, неговиот видео клип до сега има 260 милиони прегледи и повеќе од 2,5 милиони лајкови. Со ова е соборен рекордот на LMFAO и нивниот минатогодишен хит “Party Rock Anthem” кој има 1,5 милиони лајкови на YouTube.

Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>