Top
kroasan

Француска тајна за витка линија

Иако Франција е позната по кроасани, чоколадо, сирење и вино, само 11% од луѓето имаат проблеми со телесната тежина. А која е нивната тајна?

• Јадат леб и тестенини, но во мали количини и не секојдневно
• Успехот е во малите порции кои изгледаат полни и на прв поглед заситуваат
• Секојдневно оброците ги јадат во исто одредено време
• Пијат многу јогурт
• За ужинка јадат само овошје, наместо грицки и благо
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *