Top
seksi-den

Четврток е најсекси ден во неделата

Кога станува збор за секс, сигурно најпрво ќе помислите дека тоа ќе биде ден од викендот, но не е така. Група научници од Лондон тврдат дека четврток е најповолен ден за секс. Човечкото тело во четврток произведува најмногу хормони, односно пет пати повеќе од останатите денови во неделата.

Понеделник е најлошиот ден за состанови, поради консумирањето на алкохол во текот на викендот и неможноста да се сконцентирирате токму поради тоа. Петок е најдобриот ден за откажување од алкохол, цигари и други пороци.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>