Top
Neverna-zhena-iLike-mk

Астролозите ви откриваат кои жени се склони кон неверство

Уште еден тематски хороскоп на тема „неверство“, но елаборирано од малку поинаков аспект.

Астролозите посочуваат дека одредени знаци од зодијакот се повеќе склони кон изневерување во однос на другите.

Откријте повеќе!

Neverna-zhena-iLike-mk-F

ОВЕН
Тие се обидуваат да се воздржат од неверство, но колку и да се трудат, на крајот сепак попуштаат под притисок. Тие вршат неверство во оној момент кога во врската ќе завладее монотонијата, но исто така лесно се откриваат. Овните се нескротливи и би требало да ги прифатите како такви.

БИК
Биковите кои сакаат секс, стануваат зависни од него. Или се страсни или се целосно незаинтересирани. Поголемиот број од нив изневеруваат кога целосно ќе созреат. Сепак, во споредба со другите, Биковите се најверни и со нив сте најсигурни.

БЛИЗНАЦИ
Скоро никој не е способен успешно да изврши неверство како Близнаците. Тие внимаваат на секој детаљ и секој чекор, на секој момент, за да не ги откријат. Лесно се впуштаат во неверство, а најчесто во тој нивни чин ги вплеткуваат и своите пријатели кои ги прикриваат. Ретко кој успева да ги издвои емоциите и страста како Близнаците.

РАК
Луѓето родени во овој знак, едноставно обожаваат пари. Па така, сè додека имате пари, можете да бидете сигурни во верноста на партнерот. Тие се грижат само за нив, а единствено што сакаат повеќе од себе се децата.

ЛАВ
Огнениот знак Лав поседува силна сексуалност. Врската или бракот нема да ги смири, без разлика на партнерот или љубовта која владее. Нив едноставно ги привлекува помислата на опасноста од неверство. Тие не можат да го контролираат адреналинот, па едноставно се препуштаат на страста.

ДЕВИЦА
Верноста им е поважна од сè, но доколку се незадоволни од врската, може да извршат неверство. Сепак, лесно можат да се откријат, бидејќи постојано ќе го критикуваат партнерот. Тие не остануваат само на едно неверство и на еден партнер.

ТЕРЕЗИЈА
Терезиите го обожаваат флертот и постојано флертуваат. Се забележува дека изневеруваат кога драстично ќе започнат да го менуваат мислењето и вниманието околу својот изглед. Неверството никогаш нема да го признаат.

СКОРПИЈА
Скорпиите се обидуваат да се контролираат, но кога на другата страна стои силна и убава личност, сета нивна сила паѓа во вода. Тие не го поднесуваат неверството, па поради тоа тешко ќе пристапат кон изневерување или ако се случи тоа, имаат грижа на совест.

СТРЕЛЕЦ
За нив сексот е рекреација. Во ништо не постојат ограничувања и граници, па ако некој им згреши, веднаш станува минато. Сакаат сè што е забрането, а кога љубовта ќе ја снема, не многу се трудат да ја вратат.

ЈАРЕЦ
Не се склони кон авантури и неверства, туку на големо заговараат верност. Сепак, во случај на алкохол, може да дојде до изневерување на партнерот.

ВОДОЛИЈА
Никако не смеете да дозволите во нивниот живот да навлезе монотонијата. Сакаат да се забавуваат, имаат слободен дух и секој околу себе го сметаат за пријател. Авантурата е составен дел од животот, а доколку Водолијата покрај вас е мирна и тивка, тоа значи дека повеќе не сте интересни и за брзо време ќе тргне во авантура.

РИБИ
Тие сакаат да изневеруваат во тајност. Се претставуваат како невини и чисти, но длабоко во себе се неверни. Ни самите не знаат што им треба и што сакаат од партнерот и животот, воопшто.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>