Top

Фејсбук како ваш личен дневник

На вчерашната F8 конференција, сопственикот на фејсбук Mark Zuckerberg го презентираше следниот голем новитет кој ќе биде имплементиран на најпопуларната социјална мрежа на светот. Станува збор за опцијата TimeLine.

TimeLine ќе содржи временска рамка на сите ваши активности (фотографии, видеа, статуси и други споделувања) кои ќе креираат слика / приказна за вашиот живот.

Во овој момент, TimeLine е достапен само во Developers mode, но многу скоро ќе биде достапен за сите корисници.



Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.




Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>