Top
zumba

4 минутна зумба вежба која морате да ја пробате

Повеќе од 10 милиони луѓе во светот тренираат зумба. Оваа вежба која претставува секси танцување на брза музика е одлична кардио вежба. Зумбата го подобрува кардиоваскуларниот систем, а согорува од 600 до 1000 калории во една сесија. Најдоброто нешто околу зумбата е тоа што го тонира целото тело, а во исто време ве прави посреќни и позадоволни. Девет недели вежбање зумба резултира со импресивно подобрување на расположението кај луѓето кои страдаат од депресија.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>