Top

Импресивно видео од торнадо во Тексас

Американскиот фотограф Mike Olbinski со помош на својот апарат успеал да сними фантастичен видео-клип од торнадо пропратено со силни грмотевици, близу Тексас. Од технички аспект, за реализација на ова видео, Mike користел апарат Canon 5D и објектив Rokinon 14mm 2.8.

Беше вистински предизвик да создадам вистинско уметничко дело од една природна непогода. Бев на само неколку километри од торнадото. Беше застрашувачки, но овој момент го чекав цели 3 години.

Торнадото во Тексас


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>