Top

Tony Duran – Портети на познатите

Тони Дуран е еден од ретките фотографи кој може да се пофали со своето портфолио, каде влегуваат фотографии од светски познати личности, како Бијонсе, Џенифер Лопез, Скарлет Јохансон, Орландо Блум, Бред Пит, и уште многу други.

Дуран за својата работа вели: “Јас секој субјект го третирам со истиот пристап, било тоа да е модел или актер, или лице надвор на улица. Луѓето едноставно сакаат да изгледаат поубаво и посекси отколку пред да влезат кај мене. Сето тоа е фантазија . Фантазија која јас сум повеќе од подготвен да ја остварам! “

Погледенете и самите.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>