Top
Keanu-Reeves-esquire-interview-iLike_mk

Кијану Ривс: „Не сакам да бидам дел од свет во кој жените не сакаат деца, а мажите не размислуваат за семејство!“

Кијану Ривс е познат по бројни улоги во холивудските филмови, а последните неколку месеци е активен на социјалните мрежи каде споделува сопствени ставови и мудри мисли, со кои предизвикува восхит кај своите обожаватели ширум светот.

gallery-1486659389-keanu-reeves-esquire-interview-5

Овојпат тој им се посвети на бројните парадокси коишто владеат во денешното општество, со следните зборови:

Не можам да бидам дел од светот каде мажите ги облекуваат своите сопруги како проститутки, покажувајќи го сето она што би требало да биде драгоцено. Каде не постои чест и достоинство, каде единствено може да се потпрете на едно „ветувам“. Каде жените не сакаат деца, а мажите не сакаат семејство. Каде будалите веруваат дека се успешни додека се кријат зад тркалата на автомобилите на своите татковци, а татковците кои имаат малку моќ се обидуваат да ве убедат дека сте никој и ништо. Каде луѓето лажно се декларираат дека веруваат во Бог со чаша алкохол во својата рака и без било какви информации за својата религија. Каде љубомората се смета за срамна, а скромноста е маана. Во свет во кој луѓето забораваат на љубовта, па едноставно бараат најдобар партнер.

gallery-1486659143-keanu-reeves-esquire-interview-3

gallery-1486659011-keanu-reeves-esquire-interview-2
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>